top of page

Dron dla firm budowlanych

Zaktualizowano: 25 kwi 2019

Drony w budownictwie i ich zastosowanie. Zbędny wydatek czy rewolucja? Z poprzednich artykułów dowiedziałeś się już, że drony mogą z powodzeniem badać z powietrza różne rzeczy, takie jak: linie wysokiego napięcia, turbiny wiatrowe, panele słoneczne, kominy, ruch drogowy, trakcje kolejowe a nawet strefy katastrof.


Teraz przedstawię Ci w jaki sposób drony mogą być wykorzystywane w budownictwie przez firmy zajmujące się projektowaniem, wykonaniem, konstrukcją, odbiorem i konserwacją inwestycji. Za kilka lat dron na budowie nie będzie nikogo dziwił. Oto dlaczego: 


Audyt i obserwacja inwestycji z powietrza


Przy użyciu drona można bez problemu uzyskać widok pod dowolnym kątem i z dowolnej odległości trudno dostępnych elementów, znajdujących się na np. dachu, bez potrzeby rozkładania rusztowań czy wspinania się. To znacznie bezpieczniejsza i szybsza forma dokonywania obserwacji, badań, pomiarów i inspekcji. Drony mogą też wykonywać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości i dokumentować postępy w pracach nad inwestycją. Doglądać maszyn i pracowników. Nie tylko w formie nagranego filmu czy fotografowania, ale także oferując transmisję na żywo. 

Bądź na miejscu bez wychodzenia z biura 


Transmisja na żywo w jakości Full HD z każdego kąta widzenia? Tak! Teraz to możliwe! Jako kierownik inwestycji możesz pozostać w łączności telefonicznej z Twoim operatorem drona, któremu będziesz udzielał wskazówek, jakie elementy budowy ma Ci pokazać. Możesz też poprosić o przesyłanie filmów i katalogować je na swoim komputerze lub mieć do nich dostęp przez chmurę i oglądać je z każdego miejsca na świecie. 


Motywacja pracowników budowlanych


Pańskie oko konia tuczy. Znasz to, prawda? I tak to niestety jest, że pracownicy pozostawieni bez nadzoru, szczególnie Ci, pracujący za stawkę godzinową, często wykazują mniejszą motywację do pracy, gdy nie jesteś obecny na budowie. Obecność drona zmienia to. Zdają sobie sprawę, że materiał może pokazać kierownikowi budowy np. to, że robią sobie dodatkową przerwę. Kilka wizyt

drona na placu, buduje w pracownikach poczucie tego, że jesteś  z nimi, nawet gdy fizycznie Cię nie ma.


Co ważne dron nie musi być obecny 24 godziny na dobę. Wystarczy dokonać kontroli, nagrać film, zrobić zdjęcia co kilka dni. Podobnie jak ze sprawdzaniem pracowników alkomatem. Nie trzeba tego robić codziennie, ale ich świadomość, że w każdej chwili mogą zostać sprawdzeni, powoduje, że są trzeźwi na wszelki wypadek. Dron przyczynia się więc bezpośrednio do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na budowie


Jak wypromować firmę budowlaną? 


Dron dla dewelopera to nie tylko narzędzie do kontroli czy tworzenia dokumentacji do archiwum. To także niezastąpione rozwiązanie, jeśli w grę wchodzi promocja inwestycji. Oprócz zdjęć "przed-w trakcie-po" możesz zamówić na koniec profesjonalną sesję zdjęciową dla inwestycji z lotu ptaka. Takie materiały możesz umieścić w swoim portfolio na stronie Internetowej, a także na portalach branżowych jak otodom.


Nieruchomości to jedno, ale nowo powstałe fabryki, hale, supermarkety, galerie handlowe to budowle, które wręcz proszą o to, aby były zaprezentowane z lotu ptaka. Oprócz zdjęć możesz zamówić również zdjęcia panoramiczne, które po zamieszczeniu na Facebooku, osoba zainteresowana będzie mogła oglądać, przeciągając myszką w każdą stronę. Na koniec zostawiłem film z drona. Prezentacja wideo, daje największe możliwości pokazania wszystkich zalet nowej inwestycji. Dla potencjalnych klientów to bardzo ważne w jaki sposób prezentujesz swoje dokonania. 

Nie zapominajmy o konserwacji inwestycji


Obsługując inwestycję, udzielasz na nią gwarancji, podejmując się również prac konserwacyjnych. Wykorzystując drona, również na tym polu możesz zaoszczędzić czas i pieniądze. Co jakiś czas zlecić operatorowi nalot, który ma za zadanie pokazanie z bliska elementów takich jak np. elementy instalacji klimatyzacji, czy stan rynien wewnątrz. Wynajem zwyżki nie będzie już konieczny, a więc i koszty spadną. 


Podsumowanie


Warto mieć zaufanego operatora drona, który może pomóc Ci w doglądaniu realizacji inwestycji. W tym artykule zostały opisane tylko niektóre zastosowania drona na budowie, a jest ich znacznie więcej. Weryfikacja pomiarów, inwentaryzacja, skany komputerowe, modelowanie 3D, obserwacje itd. A może wymyślisz nowe zastosowanie dronów w budownictwie?


Reasumując , bezzałogowe statki powietrzne są bardzo przydatne i wnoszą bardzo wysoką wartość użytkową, ułatwiając wykonywanie zadań, które dotychczas bywały drogie i czasochłonne, a często również niebezpieczne. Przykładem, który najlepiej działa na wyobraźnię naszych klientów jest sprawdzenie w zimie, czy dach należy już odśnieżyć. Operator drona odpowie Ci na to pytanie w kilka minut.


Wypróbuj drona na budowie


Jeśli jesteś kierownikiem budowy i chciałbyś wypróbować tą technologię, skontaktuj się z nami i przekonaj się sam, dlaczego już ponad połowa firm budowlanych i deweloperów korzysta z usług dronem. Cennik jest ustalany indywidualnie, lecz i tak zawsze jest taniej w porównaniu do klasycznych procesów. Wypełnij poniższy formularz, a skontaktujemy się z Tobą w celu poznania Twoich potrzeb i stworzenia oferty indywidualnej. 440 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page