top of page
30_edited_edited.jpg

PANORAMY SFERYCZNE
I ZDJĘCIA PANORAMICZNE 360°

Racing-Goggles.png

Panoramy sferyczne czyli zdjęcia 360 stopni z powietrza to najnowocześniejszy sposób prezentacji przestrzeni. Sprawdzają się idealnie w branży turystycznej i budowlanej, jednak coraz większą popularność zyskują w połączeniu ze sobą tworząc wirtualny spacer po niebie miasta. Podobny do klasycznego wirtualnego spaceru produkt różni się tym, że zamiast pomiędzy pokojami, obserwator przemieszcza się po punktach widokowych z drona rozmieszczonych na niebie. Zdjęcia panoramiczne 360 z możliwością obracania są idealnym narzędziem do prezentacji np. działki budowlanej, placu budowy, centrum miasta, nieruchomości komercyjnych  Finalnym produktem, który otrzymuje nasz klient jest krótki link do panoramy umieszczony na serwerze z dostępem online 24/7. 

Panorama sferyczna 360 stopni

Panorama sferyczna 360 stopni złożona z 34 zdjęć pozwala obejrzeć okolicę w lotu ptaka. Od filmu różni się tym, że to odbiorca decyduje na co kieruje swoją uwagę. Ma on możliwość przewijania myszką kąta widzenia, oraz przybliżania i oddalania zooma. Panorama sferyczna z drona jest najczęściej wybierana przez deweloperów i urzędy miasta do pełnej prezentacji architektury, działki lub okolicy. Klient otrzymuje krótki link gotowy do publikacji gdziekolwiek.

Zdjęcia 360 na Facebooka

Od niedawna Facebook umożliwił udostępnianie zdjęć 360 stopni. Jest to świetna okazja do wyróżnienia swojej firmy na tle innych. Facebook korzysta z żyroskopu telefonu do automatycznego obracania zdjęć panoramicznych, ale jednym kliknięciem można to zablokować i samodzielnie oglądać panoramę. Oferujemy to jako dodatek do usługi Panoramy sferycznej z drona

Panorama sferyczna typu Tiny Planet

Utworzenie panoramy typu Tiny Planet (czyli mała planeta) idealnie nadaje się do prezentacji rynku miasta lub innego ważnego otwartego obiektu, otoczonego zabudową lub w pewnym sensie symetrycznego. Taka fotografia składa się z 34 zdjęć a efekcie otrzymujemy zdjęcie 3D w postaci statycznej kuli. Rozdzielczość 20 mpix x 34 pozwala na szczegółowy wydruk takiej panoramy i użycie jej jako loga na produkty lub zdjęcie profilowe na Fanpage'u miasta. Świetnie wygląda uchwycona zarówno w dzień jak i w nocy.

Please reload

Panorama sferyczna (bez obróbki nieba)

Panorama sferyczna w postaci pełnej kuli 360 z widocznym zenitem wiąże się z wykonaniem prac graficznych, ponieważ dron nie widzi do góry. A więc naszym zadaniem jest wypełnienie pustej przestrzeni. Mamy na to swoje sposoby. Jeśli jednak nie zależy Ci na pełnym widoku nieba, możemy zablokować obrót do góry, co wiążę się z mniejszym nakładem pracy na wykonanie takiej panoramy, a co za tym idzie niższą ceną. 

Zdjęcie panoramiczne w pionie lub poziomie

Zdjęcie panoramiczne w pionie złożone z 3 zdjęć lub poziome złożone z 9 zdjęć to idealna opcja pokazania szerokiego kąta widzenia. Pierwsza sprawdzi się w fotografii mostów i dróg, a druga w fotografii natury czy obiektów nad morzem. jeziorem lub gdy chcemy pokazać np. domek w górach albo panoramę miasta. Zdjęcie panoramiczne z drona daje wrażenie znacznie większej wysokości.

Wirtualny spacer po niebie

Złożony z kilku panoram sferycznych 360 stopni wirtualny spacer po niebie to najbardziej innowacyjna usługa w branży dronów. Pozwala jednym kliknięciem przełączać się między dzielnicami miasta lub oddziałami firmy i oglądać je z lotu ptaka. Idealny materiał dla osób zainteresowanych inwestowaniem na danym obszarze. Oprócz względów estetycznych, może posiadać cel praktyczny. Wirtualny spacer po niebie to świetny pomysł na prezentację nowego obiektu z różnych stron. 

Please reload

bottom of page