top of page

Nasze Kęty z lotu ptaka! Podsumowanie projektu

Zaktualizowano: 28 gru 2022


Oto nasze najnowsze dzieło: SPOT WYBORCZY dla burmistrza Gminy Kęty Pana Krzysztofa Jana Klęczara wykonany na zlecenie Komitetu Porozumienie Ponad Podziałami. Dronteam stworzył w tym filmie wszystko, czyli: scenariusz, reżyseria, ujęcia z kamery naziemnej, filmowanie z powietrza, timelapse'y, montaż, postprodukcja, nagranie głosów i obróbka audio, a także koncept.

W spocie, oprócz postaci Burmistrza Gminy Kęty - Krzysztofa Jana Klęczara, można zobaczyć filmowane z drona oraz kamery naziemnej lokalizacje, takie jak: urząd miasta po termomodernizacji, prawie ukończone nowe korty tenisowe oraz kilka kadrów z ich powstawania, Kęty ul. Sobieskiego, timelapse z rynku w Kętach, dzienny dom Senior Wigor w Kętach od środka, osiedle 700-lecia i przebudowany parking wraz z drogą za marketem Opti, Park Handlowy w Kętach z lotu ptaka, ulicę Kleparz w trakcie remontu, przebudowany parking przy pasażu na os. Sikorskiego, niedaleko przedszkola nr 7, tereny inwestycyjne: Grupa Kęty i Nowe Miasto, timelapse pomnika Jana Kantego na Rynku w Kętach, nową halę sportową Kęty Podlesie oraz szkołę na Podlesiu, wyremontowaną ulicę Żeromskiego, timelapse Kościoła im. św. Małgorzaty i św. Katarzyny w Kętach, Kościół w Bulowicach oraz wyremontowane okolice Sołtysówki w Bulowicach wraz z nowym parkingiem, trwające prace nad budową kanalizacji w Bulowicach, zmodernizowaną oczyszczalnię ścieków w Kętach, powstającą drogę 948 na Oświęcim wraz z bardzo długą ścieżką rowerową, a także skróty z kilku wydarzeń lokalnych, takich jak: Sprzątanie świata wokół rzeki Soły, Piknik rodzinny z okazji 3 Maja, bieg uliczny Kęcka 5, Dni Kęt 2018.


Więcej lokalizacji oraz imprez takich jak choćby nowa siłownia na LKS Bulowice czy remont bardzo ważnej dla mieszkańców Kapliczki Św. Floriana wraz z okolicą, czy też turniej o puchar Burmistrza Kęt i inne imprezy na rynku organizowane we współpracy urzędu gminy, muzeum w Kętach i Domu Kultury nie zmieściły się do filmu.

Filmowanie z powietrza cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ pozwala zajrzeć tam, gdzie jest to utrudnione oraz pokazuje nową, lepszą perspektywę miasta czy obiektu. Zdjęcia z drona czy kamery naziemnej złożone w 100 x przyspieszony film, tworzą timelapse - z ang. skok w czasie, który jest świetnym uzupełnieniem produkcji filmowej, szczególnie jeśli chodzi o filmy promocyjne czy reklamowe dla miast, instytucji i oczywiście firm. Zobacz spot:


TROCHĘ PRYWATY - W KOŃCU TO MÓJ BLOG ;)

Z tego miejsca chciałbym również opowiedzieć troszkę swojego życia. Jako, że to jest mój własny blog, to mogę :). 6 lat temu w Kętach, była taka "lipa", że aby się odbić, musiałem wyjechać do pracy za granicę. Potem po powrocie zamieszkałem w Bielsku, gdzie przez kilka lat pracowałem w start-upie technologicznym. Tam nauczyłem się zarządzania firmą dzięki wykorzystaniu nowych technologii. W międzyczasie obserwowałem rozwój Kęt, aż do momentu, w którym zapragnąłem wrócić do domu. Gdy pierwszy raz zetknąłem się z dronami, pokochałem je od razu i poczułem, że to jest to, co chcę w życiu robić. Otworzyłem firmę. Wyobraziłem sobie, że super byłoby pokazywać miasta z lotu ptaka, zaczynając od najbliższego mojemu sercu, czyli od Kęt. Przygotowałem więc ofertę i stworzyłem projekt: "Nasze Kęty z Lotu Ptaka" nie znając zupełnie nikogo w Urzędzie Gminy, umówiłem się na spotkanie z Burmistrzem, który dał mi szansę się wykazać. I tak to się zaczęło. Wykazałem się, gdy powstała pierwsza produkcja video pod szyldem DRONTEAM:

WIDEO RELACJA Z TURNIEJU O PUCHAR BURMISTRZA GMINY KĘTY:

Osobą odpowiedzialną za prowadzenie projektu Nasze Kęty z Lotu Ptaka została Pani Dyrektor Wydziału Rozwoju i Promocji Gminy Kęty. Przez wiele miesięcy poświęcała swój czas, często po godzinach, aby kształt tych produkcji był zgodny z założeniami. Kierowała powstawaniem wszystkich materiałów wideo. Dbała o przepływ informacji, terminy, organizację, zgody i formalności. To właśnie podejście Pani Dyrektor pozwoliło mi rozwinąć skrzydła, ponieważ scenariusz zawsze należał do mnie, więc mogłem realizować swoje najodważniejsze wizje. Jestem za to bardzo wdzięczny. Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że jest to właściwa osoba na właściwym miejscu! Zwieńczeniem współpracy było wykonanie przeze mnie zdjęć promocyjnych Gminy, które znalazły się w przewodniku turystycznym po naszej okolicy. Oto kilka z nich:

ZDJĘCIA - NASZE KĘTY Z LOTU PTAKA

Więcej zdjęć Kęt znajduje się w naszym portfolio w kategorii zdjęcia z drona.

FOLDER TURYSTYCZNY (PRZEWODNIK) "KĘTY: SPACER PO MIEŚCIE"

A tak wygląda folder turystyczny. Gdyby ktoś chciał oprowadzić rodzinę czy znajomych po Kętach, to w Urzędzie Gminy w pokoju nr 1 jest dostępny bezpłatny przewodnik "Kęty: spacer po mieście", gdzie znajdują się nasze zdjęcia z lotu ptaka (z powietrza). W folderze są nie tylko warte uwagi lokalizacje, wraz z interesującymi opisami historycznymi, ale także mapka, baza noclegowa i gastronomiczna.


NOWA HALA KĘTY PODLESIE - WIDEO PREZENTACJA

W Gminie każda z osób odpowiedzialnych miała przydzielony jeden projekt inwestycyjny pod szczególną opieką. Przepływ informacji i szybkość podejmowanych decyzji pozwoliła na ukończenie hali w terminie, a mi na wykonanie dziennika budowy oraz finalnej prezentacji obiektu, która mam nadzieję, przyczyni się do uzyskania dofinansowania z Ministerstwa Sportu.


[edit] jak już wiemy, że Gminie udało się pozyskać dotację z Ministerstwa Sportu na kwotę 1 milion złotych :)

Jedną z moich ulubionych realizacji jest poniższy film, jako że sam byłem ciekaw jak wyglądają okolice rzeki Soły z lotu ptaka, gdyż większą część młodości spędzałem czas właśnie tam.

SPRZĄTANIE ŚWIATA WOKÓŁ RZEKI SOŁY:

Po filmie "Sprzątanie świata wokół rzeki Soły" zainteresowały się mną inne instytucje, takie jak Dom Kultury czy Osir. I wtedy właśnie dostrzegłem coś, co było wielkie! Zobaczyłem na własne oczy, że wszystkie jednostki gminy współpracują ze sobą jak jeden organizm, a ponadto dopuszczają do głosu obywateli! Grają do jednej bramki. Przykładem była "Kęcka 5" gdzie z inicjatywy Nessi powstał bieg we współpracy z Gminą i Osirem. Była masa sponsorów, którym jak się przyjrzałem, zobaczyłem, że te firmy prowadzą ludzie, których znam lub kojarzę. Moje pokolenie dojrzało i zaczęło mieć realny wpływ na kształt Kęt!

WIDEO RELACJA Z BIEGU KĘCKA 5

Młodzi ludzie objęli stanowiska dyrektorskie. Podobnie było z Domem Kultury przy organizacji Dni Kęt. Pełna współpraca między wszystkimi, czego efektem była pierwsza impreza w życiu, na której byłem świadkiem tego, że ani nie było żadnej obsuwy, ani żadnej zadymy :)

WIDEO RELACJA Z DNI KĘT 2018


ZDJĘCIA DLA TOWARZYSTWA MIŁOŚNIKÓW KĘT​:

Ostatnio wykonałem zdjęcia z powietrza dla Towarzystwa Miłośników Kęt, na których oparty został kalendarz Kęty z lotu ptaka 2019. Również pełna współpraca z Gminą, a konkretniej z Radą Miasta.

KALENDARZ KĘTY Z LOTU PTAKA 2019

KALENDARZ KĘTY Z LOTU PTAKA 2019 TOWARZYSTWO MIŁOŚNIKÓW KĘT

Potem już poszło. Wykonałem produkcje dla miasta Wisła, Ustroń, Andrychów, budując zaufanie do swojej firmy tak duże, że zacząłem dostawać zlecenia w innych miastach Polski, takich jak Warszawa, Kraków, Katowice itd. A jak było kiedyś w Kętach? Na pewno moi znajomi pamiętają. Szczególnie osoby, które miały ambicje ożywić to miasto. Dawne pokolenie na stanowiskach skutecznie obrzydzało nam podejmowanie wszelkich inicjatyw, zwykle odprawiając nas z kwitkiem :( Jedyną naszą miejscówką, na której coś się działo były korty. To tam spędzaliśmy czas, gdy dorastaliśmy, ale wszyscy wiemy w jaki sposób. Dziś mam zaszczyt dokumentować remont kortów, a niebawem zaczynam pracę nad prezentacją ukończonego obiektu. Ten remont jest dla mnie symbolem odrodzenia Kęt. Co za ludzie mogą to hejtować? Domyśl się ;)

POPRZEDNI ODCINEK DZIENNIKA BUDOWY KORTÓW:

[edit 2] Od ostatniego wpisu w tym wątku miała miejsce premiera filmu Jesień w Gminie Kęty, ukazującego piękno przyrody naszego miasta:

Zostały również zakończone prace rewitalizacyjne na kortach przy ulicy Sobieskiego w Kętach. Oto krótka prezentacja obiektu:

310 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page