top of page

Dron reklama sportowa

Zaktualizowano: 25 kwi 2019

Sport i drony - dwa różne czy takie same światy?

 Sport i drony to tylko pozornie dwa różne światy. Tak naprawdę łączy je bardzo wiele. To, co istotne w sporcie, czyli szybkość i dynamika, widowiskowość i emocje, sposób na spotkanie z ludźmi, w pewnym sensie styl życia, jest istotne również dla osób pasjonujących się dronami oraz ich możliwościami. Podobnie jak w sporcie musimy wciąż trenować, wciąż się uczyć...najczęściej pokory. Musimy być zawsze gotowi do akcji. Dbać o siebie i swój sprzęt. Być skoncentrowani i mieć wsparcie. A po wszystkim znaleźć czas na naładowanie baterii. Adrenalina, jaka towarzyszy lotom w centrum miasta, jest tak silna, że po wylądowaniu potężny wystrzał endorfin napędza do działania na resztę dnia. 

Dlatego kto lepiej uchwyci zawody czy inne wydarzenia sportowe niż osoba, która czuje to samo? Zawody filmowane dronem z lotu ptaka to szansa, aby nadać całemu eventowi znacznie większego wymiaru.Transmisja na żywo z drona


Transmisja na żywo z drona na Youtube czy na Facebooku to najnowszy trend w promocji wydarzeń tego typu. Osoby, które z pewnych przyczyn nie mogły wziąć udziału w wydarzeniu, mogą poczuć choć namiastkę tej atmosfery, oglądając na żywo to, co dzieje się w danym miejscu. Mogą kibicować, komentować, przekazywać pozdrowienia, ale przede wszystkim stają się wiernymi fanami strony promującej wydarzenia w taki sposób. 


Jakie zawody? Jakie dyscypliny najlepiej pokazać z drona? 


Są pewne dyscypliny, takie jak wspinaczka, narciarstwo, snowboard itd. gdzie ujęcia z drona są znacznie bardziej atrakcyjne niż ujęcia z ziemi. Tak naprawdę im bardziej ekstremalna dyscyplina sportu, tym bardziej ujęcia z powietrza wzbogacają wideo relację. Nie ma ograniczeń, jednak dyscypliny, w których występuje ruch, szczególnie na większe odległości to te, które najbardziej warto udokumentować za pomocą kamery drona. Są to np: 

biegi przełajowe i maratony,

biegi przetrwania tzw. survival race np. Runmageddon,

kolarstwo,

downhill, 

motocross,

skoki narciarskie,

skoki do wody,

wyścigi i rajdy samochodowe,

base i bungee jumping, 

kajakarstwo górskie,

surfing,

skutery wodne,

jazda na BMX,

mountaing boarding,

regaty,

parkour,

piłka nożna, 

streetball, 

jazda na quadach lub 4 x 4, 

i wiele innych...Gotowy do akcji? Bo my tak!


Dron kierowany przez profesjonalistę potrafi osiągnąć prędkość nawet 70 km/ h w trybie sport. Może bardzo dynamicznie zmieniać wysokość i kąt kamery, dzięki temu sceny zarejestrowane w ten sposób będą idealnie pasowały do charakteru wydarzenia. Podczas planowania utworzenia relacji, pamiętajmy również o wykorzystaniu kamer naziemnych, ponieważ tylko połączenie takich form obrazu nadaje niepowtarzalnej atrakcyjności takiej pamiątce. 

Na koniec warto dodać, że nawet producenci dronów przewidzieli fakt, że będą one wykorzystywane do filmowania wydarzeń sportowych. Sprzęt, którym dysponujemy, posiada inteligentne funkcje lotów autonomicznych, wśród których znajduje się tryb śledzenia obiektu. Zaznaczony na urządzeniu mobilnym obiekt, stanie się "celem" drona, który samoczynnie będzie podążał za nim, utrzymując właściwą prędkość i wysokość. Jednak operator w każdej chwili może przejąć ster, więc jest to całkowicie bezpieczne. 

Jesteś organizatorem? Skontaktuj się z nami!


Jeśli jeszcze żadna z Twoich imprez sportowych nie została pokazana z lotu ptaka, czas najwyższy to zmienić! Posiadając taki materiał będzie Ci łatwiej pozyskać sponsorów na następną edycję, a dla Ciebie stanie się to pamiątką na całe życie. Dla zawodników i osób zaangażowanych w projekt również. Dlatego zostaw swoje dane w poniższym formularzu, a skontaktujemy się z Tobą, aby poznać Twoje potrzeby i dobrać najlepszych ludzi i sprzęt do realizacji tego zadania. 21 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page