DRONTEAM - Zachód słońca w 5 sekund to właśnie timelapse/hyperlapse!

TIME LAPSE I HYPER LAPSE Z DRONA

Time lapse i Hyper lapse to w zasadzie to samo. Różnicą jest jednak fakt, że przy time lapse dron stoi nieruchomo, a przy hyperlapse porusza się z minimalną prędkością. W ten sposób tworzymy perfekcyjny materiał dla agencji reklamowych. Jak to działa? Dron "zawisa" w powietrzu na 20 minut w trybie statywu i robi zdjęcia seryjne co 2 sekundy. Następnie zdjęcia są łączone w film, który daje szybkiego poruszania się wszystkiego oprócz obiektu, na którym jest skoncentrowane oko drona. Przy hyperlapse ma miejsce przyśpieszenie filmu.

Timelapse z drona

Timelapse - dron w trybie tripod czyli powietrznego statywu zawisa nieruchomo w jednym miejscu i filmuje lub robi zdjęcia seryjne co 2 sekundy. Następnie materiał zostaje połączony i przyśpieszony i otrzymujemy efekt, w którym wszystko oprócz obiektu na którym jest skupiony porusza się z błyskawiczną prędkością. Bardzo efektowne wizualnie sceny idealnie nadają się jako materiał dla agencji reklamy lub część filmu promocyjnego. 

Hyperlapse z drona

Dron porusza się z minimalną prędkością 3km/h w jednym kierunku bez ruszania kamerą, cały czas nagrywając. Po przyśpieszeniu otrzymamy wrażenie lotu z normalną prędkością, ale wszystko wokół będzie poruszało się znacznie szybciej.

Gotowy film w technice time/hyperlapse

Przykład - aby otrzymać 30 sekund filmu w timelapse ze zdjęć potrzebujemy wykorzystać 1 baterię (ok 25 minut robienia serii zdjęć co 2 sekundy). W sumie zostanie zrobionych 750 zdjęć każde z nich o wadze 39mb, co daje 28.56GB . A więc aby otrzymać 1 minutę potrzebujemy dwóch baterii 1500 zdjęć i prawie 60 GB miesjca. Obróbka i postprodukcja zajmą również sporo czasu, lecz efekt dla wielu jest tego wart!

Please reload

Zainteresowały Cię nasze usługi?

Chcesz poznać szczegóły?

Zadzwoń teraz lub

zostaw dane a skontaktujemy się z Tobą.

Kontakt:

Dronteam Sławomir Urbaniak

 

Tel: 733-433-943

E-mail: kontakt@dronteam.pl

© 2018-2020 DRONTEAM wszelkie prawa do zdjęć,  grafik, tekstów, filmów zastrzeżone.  Chcesz pożyczyć zdjęcie? skontaktuj się z namiStrona WWW stworzona przez DRONTEAM.